بازار جهانی طلا همچنان با ف

بازار جهانی طلا همچنان با فشارهای فروش مواجه است زیرا تورم پایدار همچنان در اقتصاد هست که برخی از اقتصاددانان اظهار کردند که فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد که سیاست‌های پولی تهاجمی خود را بیش از حد انتظار حفظ کند.

قیمت‌های طلا و نقره پس از انتشار آمارهای تورمی ایالات‌متحده که اندکی بالاتر از انتظارات بازار بود، از پایین‌ترین حد معاملات روز جمعه آمریکا بازگشتند. افزایش شاخص دلار آمریکا در آخرین روز معاملاتی آوریل نیز برای بازارهای فلزات منفی بود. طلای ژوئن با افت ۵.۵ دلاری به ۱۹۹۳ دلار و ۵۰ سنت رسید و نقره ماه مه با ۰.۰۶۸ دلار کاهش به ۲۴.۹۲ دلار رسید.

در تازه‌ترین نظرسنجی Kitco News Weekly Gold، اکثر تحلیلگران تاکید کردندکه روند قیمت طلا ممکن است در هفته جاری با چالش‌هایی مواجه شود، زیرا فدرال رزرو آماده می شود تا نرخ بهره را تا 25 واحد پایه دیگر افزایش دهد و مواضع تهاجمی خود را تکرار کند، زیرا نرخ تورم بالا اکثر اقتصادهای جهان را مورد آسیب قرار خواهد داد.

این هفته، 18 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند. در میان شرکت‌کنندگان، سه تحلیلگر معادل 17 درصد نسبت به بازار طلا در کوتاه‌مدت خوش‌بین بودند. در همان زمان، شش تحلیلگر، معادل 33 درصد، این روند را نزولی و 9 تحلیلگر، معادل 50 درصد، روندی کم‌نوسان را پیش‌بینی کردند.

در دو هفته گذشته قیمت طلا در محدوده 1980 دلار در هر اونس تا 1930 دلار در هر اونس معامله شد.

وزارت بازرگانی ایالات‌متحده روز جمعه اعلام کرد که شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی آن در ماه گذشته ۰.۳ درصد در مقایسه با افزایش ۰.۳ درصدی ژانویه افزایش یافته است و نرخ تورم مطابق با انتظارات اقتصاددانان افزایش یافت. با این حال، هزینه مصرف شخصی در ۱۲ ماه گذشته، ۴.۶ درصد افزایش یافت که بالاتر از حد انتظار بود و پیش‌بینی‌های اقتصاددانان به دنبال افزایش ۴.۵ درصدی بودند. در همان زمان، داده‌های تورم سالانه فوریه به ۴.۷ درصد افزایش یافت.

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران منتظر هفته آینده هستند که کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) تشکیل جلسه می‌دهد و انتظار می‌رود نرخ بهره کلیدی ایالات‌متحده را ۰.۲۵ درصد افزایش دهد. بانک مرکزی اروپا نیز هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد و انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا نرخ بهره اصلی خود را یک چهارم واحد افزایش دهد.

بازار طلا در حال تلاش برای یافتن سود صعودی جدید است زیرا قیمت‌ها به طور ثابت زیر ۲۰۰۰ دلار در هر اونس معامله می‌شوند. هر اونس طلای ژوئن آخرین بار با ۰.۲۷ درصد کاهش به ۱۹۹۲ دلار و ۷۰ سنت معامله شد.

فشارهای تورمی همچنان بر فعالیت‌های اقتصادی تأثیر می‌گذارد زیرا مصرف‌کنندگان بیشتر درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند و هزینه کمتری می‌کنند. در این گزارش آمده است که درآمد شخصی پس از افزایش ۰.۳ درصدی در ماه فوریه در ماه گذشته ۰.۳ درصد افزایش یافته است. این داده‌ها کمی قوی‌تر از حد انتظار بود زیرا اقتصاددانان به دنبال افزایش ۰.۲ درصدی بودند.

بر اساس گزارش رویترز، هزینه‌های شخصی در ماه گذشته به دنبال افزایش ۰.۱ درصدی کاهشی در ماه فوریه بدون تغییر باقی ماند و مصرف نیز کمی بهتر از حد انتظار بود. با این حال، طلا با ادامه تعدیل پیش‌بینی‌های نرخ بهره در کوتاه‌مدت با مشکل مواجه خواهد شد. بازارها برای هفته آینده قیمت‌ها را ۲۵ واحد افزایش داده‌اند.

به دلیل یک مشکل فنی، کیتکو نیوز نتوانست نظرسنجی آنلاین هفتگی خود را انجام دهد. با این حال، یک نظرسنجی توییتری نشان داد که اکثر سرمایه گذاران خرد در کوتاه مدت هنوز نسبت به طلا خوش‌بین هستند.

این هفته 160 چهره در نظرسنجی توییتر شرکت کردند. از این تعداد 80 نفر معادل 50 درصد روند بازار را صعودی، 40 شرکت کننده معادل، 25 درصد این روند را نزولی و ما بقی آن را کم‌نوسان ارزیابی کردند.

دانیل پاویلونیس، استراتژیست ارشد بازار در گفت، گزارش فدرال رزرو کاهش سوددهی اوراق 10 ساله خزانه‌داری قیمت را تقویت کرد، اما همه چیز به اظهارت جرم پاول، رئیس فدرال رزرو پاول در هفته آینده بستگی دارد.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید