به گزارش رویترز، در شرایطی که بی‌ثباتی‌های ژئوپلیتیکی رو به افزایش است و تنش‌های خاورمیانه روز به روز شدیدتر می‌شود، تمایل به طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن هم تقویت شده است. سرمایه‌گذاران حالا به طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن نگاه می‌کنند. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.07 درصد افزا

به گزارش رویترز، در شرایطی که بی‌ثباتی‌های ژئوپلیتیکی رو به افزایش است و تنش‌های خاورمیانه روز به روز شدیدتر می‌شود، تمایل به طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن هم تقویت شده است. سرمایه‌گذاران حالا به طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن نگاه می‌کنند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.07 درصد افزایش به 1972 دلار و 40 سنت رسید. اما قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با 0.11 درصد کاهش به 1983 دلار و 90 سنت رسیده است.

سرمایه‌گذاران از نزدیک درگیری بین رژیم صهیونیستی و حماس را بررسی می‌کنند چون می‌تواند زنجیره‌های عرضه را مختل کرده و بحران بزرگتری ایجاد کند. این شرایط تمایل به طلا به عنوان یک گزینه ایمن‌تر برای سرمایه‌گذاری را تقویت کرده است. قیمت طلا طی دو هفته گذشته علیرغم بالا رفتن سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، حدود 9 درصد افزایش داشته است.

اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا شرایط بازار را بیش از پیش پیچیده کرده است. وی در آخرین سخنرانی خود از لزوم مهار تورم سخن گفت. به طور کلی دورنمای قیمت طلا تحت تاثیر تنش‌های ژئوپلیتیکی و تغییر سیاست آمریکا در مورد سود اوراق قرض بسیار خوشبینانه است.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با 0.24 کاهش به 23 دلار و 6 سنت رسید و پلاتین با 0.14 درصد کاهش، 889 دلار و 65 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

منبع: تسنیم