یک نکته طلایی در بازار سکه یک نکته طلایی در بازار سکه { "@context": "https://schema.org", "@type": "Organization", "name": "اکو ایران-ecoiran.com", "url": "https://ecoiran.com/", "logo": { "@type":"ImageObject", "url":"https://ecoiran.com/images/logo1.png", "width":120, "height":40 } } ۲۶ تیر ۱۴۰۲ ۴۰۵۲۵ اخبار طلا و ارز

اکوایران: یکی از نکات طلایی بازار سکه این است که روز گذشته همزمان با کاهش قیمت دلار و قیمت سکه، فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه کوچک شد و حباب سکه نیز یک درصد پایین آمد.

به گزارش اکوایران، به دنبال نوسانات کاهشی قیمت دلار در معاملات نقدی دیروز سکه امامی هم دچار سکته قیمتی شد. آنطور که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند قیمت سکه دیروز با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی با ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

در معاملات پشت خطی دیشب هم قیمت سکه در همین حوالی معامله شد و تقاضا در بازار شبانه برای خرید سکه کم بود.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل کاهش ریسک‌پذیری خریداران سکه ناشی از هراسی است که آنها در مورد احتمال تداوم افت قیمت دلار دارند‌ و به همین نمی‌خواهند بی گدار به آب بزنند.

گفته می‌شود بازیگران ارزی در معاملات پشت خطی دیشب نوسان قابل توجهی را ثبت نکرده‌اند و نسبت به عصر یکشنبه تقریبا رنج بود.

فعالان بازار می‌گفتند که سکه‌بازان‌ در روز جاری منتظر دیدن رفتار قیمت دلار هستند تا بعد از آن مسیر حرکتی خود را تعیین کنند.

البته یکی دیگر از دلایل کاهش تقاضا در بازار سکه احتمالا ناشی از نزدیک شدن بازار به آغاز محرم و پایان تیرماه است.

یکی از نکات طلایی بازار سکه این است که روز گذشته همزمان با کاهش قیمت دلار و قیمت سکه، فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه کوچک شد و حباب سکه نیز یک درصد پایین آمد.

حباب سکه در شرایط کنونی روی ۲۳ درصد قرار دارد و این فاصله ۵ میلیون و ۱۸۱ هزار تومان محاسبه می‌شود.

کاهش حباب سکه از نگاه فعالان بازار نشان‌دهنده این است که تقاضای کاذب و هیجانی تاحدودی از بازار خارج شده و معاملات نقدی با رفتار تقریبا منطقی‌تری انجام می‌شود.

همانطور که در ابتدای گزارش گفته شد، در حال حاضر قیمت سکه در حدود ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. معامله‌گران می‌گفتند در صورتی که این مرز حمایتی از دست برود احتمال عقبگرد تدریجی به سمت پله دوم کانال مذکور محتمل خواهد بود.

با این حال اگر محدوده فعلی حفظ شود، این امر ممکن است سکه‌بازان را کم کم به سمت ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سوق دهد.

در همین رابطه: قیمت سکه امروز یکشنبه 25 تیر 1402 پیام‌ عقب‌نشینی به بازار سکه قیمت سکه امروز شنبه 24 تیر 1402 بازار سکه قیمت سکه قیمت سکه امروز بازار سکه امروز پیش‌بینی قیمت سکه پیش بینی قیمت سکه کپی شد کپی شد var newsMasterIdForRate = "121371";