تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛ بازگشت امید به بازا تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛ بازگشت امید به بازار طلا! کدخبر: ۵۸۶۲۸۰ ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۳:۰۸ اقتصادنیوز: بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، پس از هفته‌ها بازیگران خرد بازار طلا نسبت به این بازار در روزهای آتی دید مثبتی پیدا کردند.

به گزارش اقتصادنیوز، امید به روزهای خوب مجدداد به بازار طلا بازگشته است، اما در حالی که قیمت ها در هفته فرصتی برای بالاتر رفتن دارند، نه تحلیلگران وال استریت و نه سرمایه گذاران خرده فروشی انتظار ندارند که شاهد یک جهش بزرگ باشند.

دانیل پاویلونیس، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures، در این باره تاکید: اگرچه داده‌های ضعیف تورم همچنان از قیمت طلا حمایت می کند، دلایل خوبی وجود دارد که چرا سرمایه گذاران باید در این سطوح محتاط باشند.

او افزود که بسیاری از سرمایه گذاران همچنان در انتظارند  تا فدرال رزرو اعلام کند که آماده توقف افزایش نرخ بهره است یا خیر؟

پاویلونیس در ادامه تصریح کرد که وقتی مشخص شود فدرال رزرو افزایش نرخ بهره تمام شده است، طلا به راحتی می تواند رشد کند.

در عین حال، بسیاری از تحلیلگران نسبت به طلا خوش‌بین هستند. شاخص دلار آمریکا  نیز در این ایام در بدترین دوره خود از ماه نوامبر تا کنون قرار دارد.

این هفته، 20 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند. در میان شرکت‌کنندگان یک تساوی وجود داشت و نه تحلیلگر، معادل 45 درصد، به ترتیب افزایش قیمت‌ها و کاهش قیمت‌ها در هفته راپیش‌بینی کردند. دو تحلیلگر معادل10 درصد نیز بازار را کم نوسان دیده‌اند.

در نظرسنجی خرده فروش‌ها هم 592 نفر شرکت کرده‌اند. از این تعداد، 363 نفر معادل 61 درصد بازار طلا را افزایشی، 148 نفر یا 25 درصدآن را کاهشی و14 درصد هم کم‌نوسان ارزیابی کرده‌اند.

همچنین بخوانید بازارهای جهانی در انتظار به روزرسانی آمارهای اقتصاد چین! بازارها چشم‌انتظار تصمیمات بانک‌های مرکزی چند اقتصاد بزرگ بازارهای جهانی در انتظار آمارهای چهارشنبه احتمال توقف روند افزایشی نرخ بهره آمریکا دلار طلا نرخ بهره کپی لینک کوتاه کپی شد منبع: اقتصادنیوز var newsMasterIdForRate = "1229150"; ۰ این مطلب برایتان مفید است؟ item->alias)): $files = glob("images/gallery/".$this->item->alias."/*.*"); echo '
'; for ($i=0; $i '; } endif; ?>