بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۹۵۴ دلار و ۳۰ سنت رسید و تا این هفته حدود ۱.۸ درصد افزایش داشته است و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۵۵ دلار و ۳۰ رسید. طلا در اوایل این هفته پس از آن که داده‌ها نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه ژوئن کمترین افزایش سالانه خود را در

بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۹۵۴ دلار و ۳۰ سنت رسید و تا این هفته حدود ۱.۸ درصد افزایش داشته است و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۵۵ دلار و ۳۰ رسید.

طلا در اوایل این هفته پس از آن که داده‌ها نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه ژوئن کمترین افزایش سالانه خود را در بیش از دو سال گذشته ثبت کرده است، به بالاترین حد خود از ۱۶ ژوئن رسیده است که باعث شد نشان دهد که فدرال رزرو می‌تواند به چرخه افزایش نرخ خود پایان دهد.

دانیل پاویلونیس، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures گفت: پیش‌بینی افزایش بیشتر نرخ‌ها با عقب نشینی تورم، اندکی کاهش یافته است و به طلا در این هفته کمک می‌کند اما قیمت‌ها امروز با افزایش بازدهی کاهش یافته است.

قیمت‌ها در کوتاه‌مدت در یک بازه محدود خواهند بود و اگر فدرال رزرو اعلام کند که به افزایش بیشتر نرخ‌ها نیازی نیست افزایش بیشتر طلا را مشاهده خواهیم کرد. بازدهی معیار ایالات‌متحده افزایش یافت و شمش بدون بازده را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر کرد. نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، با کاهش قیمت طلا، دلار در مسیر بزرگ‌ترین کاهش هفتگی خود از نوامبر قرار گرفت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴.۹۵ دلار در هر اونس رسید که به بهترین هفته از اواسط مارس رسیده است. پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۷۴ دلار و سه سنت رسید و پالادیوم ۱.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۷ دلار و ۱۸ سنت رسید اما هر دو برای دومین صعود هفتگی متوالی آماده شدند.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

item->alias)): $files = glob("images/gallery/".$this->item->alias."/*.*"); echo '
'; for ($i=0; $i '; } endif; ?>