اختلاف نرخ خرید و فروش سکه زیاد شد سوخت‌گیری سکه د اختلاف نرخ خرید و فروش سکه زیاد شد سوخت‌گیری سکه در بازار طلا و دلار /پیش‌ بینی نرخ سکه امروز 24 اسفند کدخبر: ۵۶۱۳۸۶ ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۰۲ اقتصادنیوز : عده ای از تحلیلگران اقتصادی و سیاسی با یادآوری اثر کاهشی این توافق بر بازار ارز و سکه باور دارند سفر دوم شمخانی احتمالا موجب شود عده ای از سکه بازان در خرید خود احتیاط کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه در معاملات نقدی روز سه شنبه از دوجناح سوخت گیری کرد.به دنبال نوسانات افزایشی نرخ دلار در روز گذشته و از سوی دیگر رسیدن قیمت طلا جهانی به بالای مرز ۱۹۰۰ دلار سکه بازان داخلی نیز ترغیب شدند و در موقعیت خرید قرار گرفنند.

حباب 6 میلیونی در بازار سکه 

حباب سکه دیروز در حدود ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان‌بود.به نظر می رسد خوشبینی سکه بازان به دو محرک صعودی باعث شده بود خریداران به حباب آن توجه کمتری کنند.

در شرایط فعلی تحلیلگران باور دارند در صورتی که سکه بار دیگر مورد حمایت طلا و دلار قرار بگیرد این امر ممکن است بر قدرت سکه بازان بیفزاید.

سیگنال دوم نورنیوز به بازار/ یک توافق جدید در راه است؟ 

با این حال نورنیوز، رسانه نزدیک به دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی شب گذشته در توئیتی نوشت:شمخانی تا قبل از پایان سال به یکی از کشورهای عربی منطقه سفر می‌کنو. هدف از این سفر، ملاقات با مقامات عالی آن کشور و حل و فصل چند پروند مهم امنیتی و اقتصادی است.

این سفر قریب الوقوع در حالی است که چند روز  قبل شمخانی به ریاض سفر کرده بود و نتیجه آن توافق ایران و عربستان پس از حدود ۷ سال تنش سیاسی بود.

عده ای از تحلیلگران اقتصادی و سیاسی با یادآوری اثر کاهشی این توافق بر بازار ارز و سکه باور دارند سفر دوم شمخانی احتمالا موجب شود عده ای از سکه بازان در خرید خود احتیاط کنند.

دلار گوش به زنگ شد /سرک کشیدن قیمت سکه به کانال 30 میلیون

 اختلاف نرخ خرید و فروش سکه

از سوی دیگر بررسی های به عمل آمده از هسته مرکزی بازار سکه نشان می دهد دیروز بیشتر صرافی‌ها نرخ خرید سکه را یک الی دو میلیون تومان کمتر از نرخ فروش قرار داده بودند. به این ترتیب می‌توان گفت که ریسک خرید و فروش در بازار سکه به اندازه‌ای بالا رفته که اختلاف نرخ خرید و فروش نیز میلیونی شده است.

صرافی ها دیروز سکه را با قیمتی که فروخته بودند نمی توانستند با همان قیمت بخرند. تحلیلگران اقتصادی معتقدندطبیعی است زمانی که جریان بازار صعودی می‌شود، مالداران نیز ترجیح می‌دهند برای جلوگیری از ضرر بیشتر اقدام به عرضه نکنند و همین موضوع نیز به تنش قیمتی اضافه می‌کند.

همچنین بخوانید تداوم عقب نشینی قیمت سکه سیگنال جهشی قیمت طلا به بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه روز حساس برای قیمت سکه /پیش بینی بازار سکه قیمت سکه سوار بر موج طلا می شود؟ /ترس در بازار قیمت طلا نرخ دلار قیمت سکه اقتصادنیوز کپی لینک کوتاه کپی شد var newsMasterIdForRate = "1141952"; ۴ این مطلب برایتان مفید است؟