گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛ خیز طلا برای پا گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛ خیز طلا برای پایان هفته‌ای خوب! کدخبر: ۵۶۱۸۴۴ ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۳۰ اقتصادنیوز: امروز هر اونس طلا با اندکی افزایش به 1920 دلار و 12 سنت رسید، قیمت آتی هر اونس طلا نیز با 0.1 درصد افزایش به 1923 دلار و 95 سنت رسید.

 به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت طلا در اوایل معاملات امروز ثابت بود. به نظر می‌رسد این هفته طلا بهترین بازدهی را در دو ماه اخیر ثبت خواهد کرد. ترس از یک بحران بانکی بالقوه در آمریکا باعث افزایش تقاضای پناهگاه امن شده است.

در هفته اخیر قیمت طلا همچنین از تردیدها در مورد اینکه آیا فدرال رزرو فضای کافی برای ادامه افزایش نرخ بهره را با توجه به فشار فزاینده بر اقتصاد دارد یا خیر، منتفع شده است.

اما هجوم به پناهگاه‌های امن بزرگترین تقویت را برای طلا ایجاد کرد، زیرا سقوط چندین بانک منطقه‌ای آمریکا نگرانی‌ها را در مورد سرایت در اقتصاد گسترده‌تر و همچنین ترس از رکود اقتصادی در آینده افزایش داد.

امروز هر اونس طلا با اندکی افزایش به 1920 دلار و 12 سنت رسید، قیمت  آتی هر اونس طلا نیز با 0.1 درصد افزایش به 1923 دلار و 95 سنت رسید. هر دو ابزار نزدیک به بالاترین سطح خود از اوایل ژانویه معامله شدند و بازدهی آنها در هفته نزدیک به 3 درصد بود.

سقوط بانک سیلیکون ولی و سایر همتایان منطقه ای کوچکتر باعث شد که بازارها در این هفته به طلا توجه کنند.

همچنین بخوانید افزایش ۱۰۰ دلاری طلا در ۵ روز تداوم روزهای بد طلا پایان هفته بد برای طلا روزهای درخشان طلا پایان می یابد؟ دلار طلا نرخ بهره 26 اسفند کپی لینک کوتاه کپی شد منبع: اقتصادنیوز var newsMasterIdForRate = "1143528"; ۰ این مطلب برایتان مفید است؟