طلا، گاز و نفت همگی با بالا گرفتن درگیری ها سود می کنند

در حالی که درگیری در اوکراین بین نیروهای بومی و ارتش روسیه ادامه دارد، قیمت سوخت و فلزات گرانبها همگی همچنان در حال افزایش است.

طلا در حال حاضر با 1.81 درصد افزایش در هفته به 1929.60 دلار در هر اونس رسید – افزایش 34.31 دلاری – که نشان دهنده تقاضا برای پناهگاه های امن است در حالی که بازارهای سهام از آشفتگی ناشی از عدم اطمینان اقتصادی رنج می برند. تحریم‌های غرب به روسیه آسیب رسانده و باعث سقوط روبل شده است، اما با توجه به ذخایر بزرگ سوخت طبیعی روسیه، احتمالاً در داخل کشور انگلیس، ایالات متحده و سرزمین اصلی اروپا متحمل درد و رنجی خواهد شد.

نفت خام برنت در حال حاضر به 111.04 دلار در هر بشکه رسیده است که بالاترین میزان از ژوئیه 2014 بوده است. ایالات متحده قول می دهد نفت بیشتری از ذخایر استراتژیک آزاد کند، اما به نظر می رسد که این تاثیر محدودی خواهد داشت، به ویژه با توجه به اینکه روسیه در ارتباط با اوپک چقدر تولید می کند. . کارتل اوپک قرار است امروز ملاقات کند، اما تحلیلگران انتظار دارند که این گروه به برنامه های تولید قبلی خود پایبند بماند.

قیمت گاز در سطح بین المللی نیز در حال افزایش است و گاز طبیعی بریتانیا و گاز هلند به ترتیب 37 و 29 درصد افزایش یافته اند. دومی امروز رکورد جدیدی را به نام 185 یورو در هر مگاوات ساعت ثبت کرد. شرکت گازپروم روسیه متعهد شده است که عرضه گاز به اروپا از طریق اوکراین را بدون وقفه ادامه دهد، اما مشخص نیست که آیا آنها در کنار ارتش روسیه کار می کنند یا خیر و در غیر این صورت، خط لوله به طور بالقوه در خطر ادامه جنگ است.

واکنش بازار افت در صرافی های بزرگ ایالات متحده مانند داو و نزدک و زیان های مشابه برای Nikkei در ژاپن و هانگ سنگ هنگ کنگ بوده است. صرافی اصلی روسیه در مسکو سه روز است که بسته شده است و عموم مردم روسیه نیز به دلیل کاهش شدید ارزش روبل، در بانک ها هجوم آورده اند. ارائه‌دهندگان خدماتی مانند گوگل و اپل نیز در اعتراض به این درگیری، حمایت خود را از پرداخت‌ها لغو کرده‌اند – ترکیبی که هدف آن رفع هرگونه حمایت داخلی برای تهاجم است.

گروه بارشیک

  • سیرجان، تقاطع انقلاب – ولیعصر، مجتمع ولیعصر، بخش اداری، طبقه 1، واحد 3
  • 42234161
    42324161

ساماندهی

logo-samandehi

Template Design:Dima Group