با توجه به نگرانی اوکراین و افزایش ریسک تورم، طلا به رکورد بالایی رسیده است

پپس از اینکه سرمایه گذاران به دلیل افزایش نگرانی ها در مورد بحران روسیه و اوکراین، خط مقدم را برای این فلز سنتی امن ایجاد کردند، در روز سه شنبه طلا رشد خود را به بالاترین سطح خود افزایش داد و ایالات متحده و بریتانیا اعلام کردند که نفت را ممنوع خواهند کرد.

(رویترز) – پس از اینکه سرمایه گذاران به دلیل افزایش نگرانی ها در مورد بحران روسیه و اوکراین، خط مقدم را برای این فلز سنتی امن ایجاد کردند، در روز سه شنبه طلا رشد خود را به بالاترین سطح خود افزایش داد و ایالات متحده و بریتانیا اعلام کردند که نفت را ممنوع خواهند کرد.

در همین حال، نگرانی‌ها در مورد کمبود عرضه پالادیوم به دلیل تحریم‌ها علیه روسیه، بزرگترین تولیدکننده فلز کاتالیست خودکار، قیمت آن را نزدیک به بالاترین حد تاریخ نگه داشت.

هر اونس طلا تا ساعت 13:36 با 2.4 درصد افزایش به 2046.49 دلار رسید ET (1836 GMT)، پس از افزایش به 2,069.89 دلار در اوایل جلسه، یک سبیل با اوج 2072.50 دلار در آگوست 2020 لمس شد.

قیمت طلای آمریکا با 2.4 درصد افزایش به 2043.30 دلار رسید.

دیوید مگر، مدیر معاملات فلزات در High Ridge Futures گفت: “ترکیبی از قیمت های خروشان انرژی، قیمت غلات، قیمت فلزات اساسی در فشارهای تورمی چشمگیر که همچنان پشتوانه اصلی افزایش قیمت طلا هستند، به اوج می رسد.”

علاوه بر این، ما شاهد حجم قابل توجهی از مناقصه های امن در بازار طلا هستیم. زیرا بازارهای سهام به دلیل نگرانی های عمده در جبهه ژئوپلیتیک تحت فشار قرار گرفته اند.

افزایش قیمت نفت و جنگ اوکراین، اشتها را برای دارایی های پرخطر در هفته های اخیر کاهش داده است.
طلا در مقابل وال استریت.

طلا در مقابل شاخص سهام ایالات متحده.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه ممنوعیت واردات نفت و سایر انرژی از روسیه را اعلام کرد. در حالی که بریتانیا اعلام کرد؛ تا سال 2022 واردات نفت و فرآورده های نفتی روسیه را متوقف می کند.

شمش که در سال جاری بیش از 12 درصد افزایش یافته است، در زمان عدم اطمینان ژئوپلیتیک و تورم فزاینده به عنوان یک ذخیره امن ارزش در نظر گرفته می شود.

پالادیوم پس از رسیدن به بالاترین قیمت در تاریخ دوشنبه 3440 دلار و 76 سنت، با 6.7 درصد افزایش به 3199.18 دلار در هر اونس رسید. امسال بیش از 60 درصد افزایش داشته است.

اوله هانسن، تحلیلگر بانک ساکسو گفت که در صورت کمبود، تولیدکنندگان خودرو مایلند تقریبا هر قیمتی را برای این فلز بپردازند تا تولید خود را ادامه دهند.

هر اونس نقره پس از رسیدن به بالاترین حد خود از اواسط ژوئن 2021، با 3.1 درصد افزایش به 26.45 دلار رسید. پلاتین با جهش 2.9 درصدی به 1155.52 دلار رسید.

گروه بارشیک

  • سیرجان، تقاطع انقلاب – ولیعصر، مجتمع ولیعصر، بخش اداری، طبقه 1، واحد 3
  • 42234161
    42324161

ساماندهی

logo-samandehi

Template Design:Dima Group