بارشیک گروه شرکت های بارشیک هولدینگ طلا جواهرات و گردشگری

اخبار بارشیک

هر روز زندگی کن

بورس به کانال 162 هزار واحدی صعود کردتهران- ایرنا- شاخص بورس امروز (دوشنبه) با افزایش یک هزار و 47 پله ای نسبت به دیروز به رقم 162 هزار و 323 واحدی صعود کرد.

رشد قیمت نفت و احتمال اتخاذ تصمیماتی که به تقویت منابع مالی بانک ها کمک می کند، از جمله اخبار مثبتی بوده که در روزهای گذشته باعث رشد شاخص بورس و جذابیت بازار سرمایه شده است.
براساس معاملات امروز 2 میلیارد و 49 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش پنج هزار و 931 میلیارد ریال در 161 هزار نوبت دادوستد شد.


بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 304 واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 181 واحد افزایش یافت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 128 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.


شاخص آزاد شناور یک هزار و 197 واحد رشد کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول مربوط به شرکت های برتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور 850 واحد بالا رفت و شاخص بازار دوم بورس نیز یک هزار و 706 واحد افزایش یافت.


برپایه معاملات امروز نمادهای فولاد (فولاد مبارکه) ، پارس (پتروشیمی پارس)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و شتران (پالایش نفت تهران) بیشترین تاثیر مثبت را داشتند، در مقابل، فارس (هلدینگ خلیج فارس)، جم (پتروشیمی جم) و وبصادر (بانک صادرات) با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.


** ادامه صدرنشینی گروه بانک
گروه بانک در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه 814 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 415 میلیارد ریال دادوستد شد.
گروه فرآورده های نفتی به ارزش 695 میلیارد ریال و خودرو به ارزش 573 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.


گروه شیمیایی با دادوستدی به ارزش 467 میلیارد ریال در رده چهارم معاملات امروز قرار گرفت.
گروه فلزات اساسی نیز با معاملاتی به ارزش 366 میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود کرد.


** رشد فرابورس
برپایه معاملات امروز شاخص فرابورس (آیفکس) 26 واحد رشد کرد و در جایگاه یک هزار و 909 واحدی قرار گرفت. در این بازار بیش از 841 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از سه هزار و 618 میلیارد ریال دادوستد شد.
همچنین در معاملات امروز نمادهای ذوب (ذوب آهن)، مارون (پتروشیمی مارون)، دماوند (تولید برق دماوند)، زاگرس (پتروشیمی زاگرس) و هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند، در مقابل، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) و کپرور (فراوری زغال سنگ پروده طبس) بیشرین فشار منفی را بر شاخص فرابورس وارد کرد.

نشان ملی

logo-samandehi

 

 

 

آمار بازدید

امروزامروز45
دیروزدیروز678
این هفتهاین هفته3800
این ماهاین ماه9319